Plzeň soběAnotace:

Prezentačně publicistická kniha o Plzni s bohatým obrazovým doprovodem a utajovanými informacemi. Publikace by neměla chybět v knihovně žádného Plzeňana, který se zajímá o společensky kulturní život a hospodaření ve městě.

Nachází se zde laskavá prezentace architektury a míst, které jsou méně známé, např. poutavý text o urbanistickém skvostu plzeňského vězení Bory, Lobezského svobodného dvora či historie Loosových interiérů v Plzni Také historie židovské obce v Plzni a stavby Velké synagogy a řada dalších zajímavých architektur.

Druhá polovina obsahu je věnována "kulturním vychytávkám" ve městě, např. památníku generála Pattona naproti židovské synagoze, který více připomíná památník holocaustu. Čtenář se zde dočte, proč skutečná socha generála Pattona od ak. sochaře Jaroslava Bockera musela být odstraněna. Proč byl most u Jižního nádraží pojmenovaný po Magoru Jirousovi a co veřejně tento"velikán" pronesl o českém národu a řada dalších "osvícených" rozhodnutí plzeňských politiků.

V neposlední řadě je část obsahu věnována titulu EHMK 2015. Co tento titul občanům přinesl, zda zvýšení životní a kulturní úrovně a světovou prestiž, jak bylo plzeňskými politiky slibováno nebo byl celý tento zpolitizovaný podnik ostudnou trafikou odložených a nepotřebných politiků, cirkusovým divadlem předražených pražských "umělců" plný fantasmagorických projektů, finančních podvodů a zmarů? Čtenář se zde dočte, např. co byl Autobus bláznů EHMK 2015 a odpadové kontejnery, ve kterých Plzeň 2015, o. p. s. organizovala evropskou kulturu. Proč se v Plzni tolik daří mladým bezdomovcům, kteří tento životní styl vyznávají? Dále o informace o Světovaru, Městských lázních, Domu kultury, který byl zbořený navzdory proti předběžnému opatření soudu.. Také je zde text o referendu výstavby obchodního centra s připravenou kulišárnou pro občany města Plzně.

Nechybí popis slavnostního zahájení EHMK Plzeň 2015 s detailním rozpočtem na tento den. Byl tento rozpočet jako celá činnost EHMK Plzeň 2015 v péči dobrého hospodáře nebo si představitelé Plzeň 2015, o. p. s. nechali odsouhlasit plzeňskými politiky neprůhlednost výběrových řízení? Proč o tom média neinformovala? Proč?

Specifikace knihy: Rozměr: A4, počet stran 144, papír: lesklá křída 135 g, barva 4/4 – celobarevná, vazba V8 – pevná šitá. Na knize se pracovalo od roku 2010 do roku 2015 - pět let a podílelo se na ni řada autorů: Jana Procházková, publicista Zdeněk Roučka, divadelní kritička Gabriela Špalková, básník Jiří Žáček, hudebník Jiří Sláma, fotograf Josef Kůda, Vít Mařík a umělecké koláže Jaroslav Hausner.

Cena 350 Kč + poštovné a balné 80 Kč. Knihu si můžete objednat na dobírku. Kniha byla zpracována a vydána bez jakýchkoliv dotací.

Královéhradecký kraj
Anotace:

Mimořádný kraj, kde si přijde na své úplně každý v jakémkoliv ročním období. Nechybí téměř nic od bohaté historie, hor, skal a překrásné přírody, lázeňství, historické památky, ossaria, vojenské hřbitovy a památníky, neboť se krajem prohnala prusko rakouská válka, dále galerie umění, jedinečná muzea, stezka v korunách stromů, pivní stezky, které vedou od jednoho pivovaru k druhému, rybaření, Safari ve Dvoře Králové, sport v jakémkoliv ročním období, zajímavá města a obce včetně východočeského moře - vodní nádrže Rozkoš a pohádkové přehrady Les království.

Obsah knihy je rozdělen do všech pěti okresů kraje velkoformátovými fotografiemi dominant okresu. Kniha je stručnou upoutávkou toho, co je zde možné vidět a zažít. Je vhodná nejen jako dárek pro zahraničního partnera, ale pro rozšíření vlastních obzorů o naší zemi - tohoto kraje, rovněž jako inspirace pro tuzemskou dovolenou.

Specifikace knihy - luxusní zpracování: : Formát A4, počet stran 124, celobarevná, papír lesklá křída 135 g, pevná vazba. Česko anglická verze.

Cena 350 Kč + poštovné a balné. Není a nebude v distribuční síti knihkupectví, lze objednat pouze touto cestou.
Není podpořena žádnou dotací.
Plzeňský kraj bez hranic
Anotace:

Kniha je působivou prezentací Plzeňského kraje, kde se představuje město Plzeň cca na 20 stranách s velkoformátovými fotografiemi. Dalším obsahem je několik desítek prezentací obcí, měst a kulturních institucí, směřující na cestovní ruch. Výpravná grafika celé knihy umocňuje poutavé informace z celého regionu.

Specifikace knihy: Rozměr: A4, počet stran 144, papír: lesklá křída 135 g, barva 4/4 – celobarevná, vazba V8 – pevná šitá. Česko anglická verze.

Cena 350 Kč + poštovné a balné 80 Kč. Knihu si můžete objednat na dobírku. Kniha byla zpracována a vydána bez jakýchkoliv dotací.
Ústecký kraj - kultura bez hranicAnotace:

Kniha je působivou prezentací kulturních památek a kulturně společenského dění Ústeckého kraje, kde se představuje cca 60 obcí a měst. Obsahově je rozdělena velkoformátovými fotografiemi do 7 okresů. Výpravná grafika celé knihy umocňuje poutavé informace z celého regionu.

Jeli byste do Ústeckého kraje na výlet nebo na dovolenou? Že nevíte, proč byste tam jezdili? Podle Vás tam není nic, co by stálo za vaši pozornost? Pak Vám chybí informace. Věděli jste, že se zde nachází největší počet přírodních rezervací z celé České republiky? Taková Pravčická skála nebo labská soutěska jsou přírodním unikátem, pro které stojí za to, se tam vypravit. Byli jste někdy ve Šluknovském výběžku a obdivovali podstávkové domy a jedinečná muzea v nich? Víte o tom, že tento kraj je plný výjimečných chrámů, kostelů, synagog, hrobek, kapliček a neskutečného množství zrekonstruovaných křížových cest? Víte, se kterými místními kláštery je spojena sv. Anežka Česká a který zdejší klášter umožňuje dívkám a ženám několikadenní pobyty ke ztišení a soukromé duchovní obnově? Víte, kde se nachází kamenný románský pulpit evidovaný jako památka mezinárodního významu UNESCO? A proč celý objekt není dávno na seznamu UNESCO? Víte, který nedostavěný chrám patří mezi nejmagičtější místa v České republice? Znáte místo, které je spojeno s pověstí o Oldřichu a Boženě? Víte, co jsou to ptačí domky a kde se nachází? Věděli jste, že je tento kraj prošpikován nesmrtelnými sochami Matyáše Brauna? Jehož některé sochy byly roce 1907 odvezeny k restaurování do Vídně, odkud se již nevrátily a dnes jsou instalovány v zahradě zámku Neuwaldegg na předměstí Vídně. Věděli jste, že řada měst má přívlastek královské město a jejich architektura je většinou památkově chráněna? Víte, kde se nachází kolébka českého národa? Víte, kde můžete navštívit architektonickou památku tzv. Koldům, který získal na Trienále užitného umění v Miláně v roce 1947 Zlatou medaili? Věděli jste o Mostu, že nebýt těžby uhlí a likvidace starého Mostu, tak by se dnes mohlo město významem historických památek směle měřit s jakoukoli památkovou rezervací v zemi? Na tak malém prostoru bylo gotických památek jedině v Praze. Věděli jste, že je s tímto krajem spojený např. Emil Filla nebo Karel Hynek Mácha? Víte o tom, že dle statistiky na území ČR se nachází 16 688, 86 ha vinic a 17 619 pěstitelů vína a z toho v Ústeckém kraji je 55 pěstitelů, kteří obhospodařují 310, 5 ha vinic? Víte, kde se zde nachází vinařství, které vyrábí košer vína? Věděli jste, že GAV v Litoměřicích kromě profesionální umělecké tvorby spravuje unikátní sbírku naivního umění a art brut, kterou započala budovat jako první v rámci České republiky roku 1967? Věděli jste, že Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem disponuje kromě dalšího úžasnou sbírkou - souborem 60 obrazů Antonína Slavíčka? O tom všem a daleko více se můžete dočíst v knize Ústecký kraj – kultura bez hranic. Jedinou návštěvou tohoto kraje si jej natolik zamilujete, že se sem budete rádi vracet.

Specifikace knihy: Rozměr: A4, počet stran 144, papír: lesklá křída 135 g, barva 4/4 – celobarevná, vazba V8 – pevná šitá. Česko německá verze

Cena 350 Kč + poštovné a balné 80 Kč. Knihu si můžete objednat na dobírku. Kniha byla zpracována a vydána bez jakýchkoliv dotací.
Putování za českým a moravským vínem

V pátek 29. listopadu 2019 v Českém rozhlase Plzeň proběhlo slavnostní předávání knihy Putování za českým a moravským vínem formou mini rozhovorů autorky Jany Procházkové se zástupci vinařských obcí a vinařů, kteří jsou v knize uvedení.
Anotace:

Kniha nabízí široké veřejnosti průřez jednotlivými vinařskými podoblastmi a je členěna do Mělnické a Litoměřické, Velkopavlovické, Znojemské, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti. Představuje se zde několik desítek vinařských obcí a měst a několik desítek vinařů ze všech vinařských oblastí. Nachází se zde velmi stručná Situační zpráva o stavu vinařství a vinohradnictví z ministerstva zemědělství s odkazem na celou tuto zprávu, dále stručné rozdělení a charakteristika jednotlivých vinařských podoblastí, řada velkoformátových fotografií jako dominanty těchto podoblastí, také vliv vína na zdraví, nechybí informace o Svatomartinském kultu nebo se zde čtenář může dočíst o tom, jací vinaři mohou přijet do místa určení a na zakázku zpracují speciální ochutnávku svých vín.

Tato kniha je všeobecným návodem, jak mít vedle svého lékaře, pekaře, včelaře, kadeřníka i svého vinaře a oblíbenou vinařskou obec či město. A jak vybrat pro sebe toho nejlepšího? Objevit ho osobně, procestovat dle obsahu knihy jednotlivé oblasti, zjistit, jak krásná je naše země a přesvědčit se o tom, že vinařství je velmi náročná činnost, která v důsledku dává radost nejen svému stvořiteli - vinaři, ale zejména nám - spotřebitelům.

Technická specifikace - luxusní zpracování: Rozměr: A4, počet stran 124, papír lesklá křída 135 g, obálka matné lamino, česko německý text.
Cena 350 Kč + poštovné a balné. Kniha byla zpracována a vydána bez jakýchkoliv dotací.

Několik málo slov z úvodního slova autorky na slavnostním předání knihy v ČRo Plzeň: Všude, kde se vydá nová kniha, se pozvou mediálně známé tváře, které nalijí sekt na obal knihy a takto ji žehnají na cestu do světa. Nic takového zde neuvidíte, neboť rozlévání sektu po knize je dle mého názoru barbarské a raději si pak sklenku vína spolu vypijeme. Také zde nepřivítáme žádného kritika nebo recenzenta, který by se měl vyjádřit ke knize ve smyslu, jak by knihu zpracoval on, kdyby to uměl. Na kritiku a posouzení si stačíme sami. Nejedná se jen o knihu samotnou, ale zejména o propojení kontaktů a jejich zúročení.

Díky této knize jsem si rozšířila vědomosti nad dějinami i zeměpisem naší země, objevila jsem řadu obcí a vesniček, kde jsem měla možnost, se seznámit s vinaři a starosty, kteří jsou tu dnes mezi námi. Také mně velmi překvapila informace o tom, že ve středních Čechách jsou desítky vesniček registrovaných jako vinařské a přitom zde žádné vinice nejsou, což by mohlo být výzvou pro investory. Někde o investory mají zájem a čekají na ně, někde o ně zájem není, neboť by s tím obec měla starosti navíc. Jako všude je to jen o lidech. Kde je vůle, všechno lze. Kde vůle chybí, tam se nedaří, nic realizovat.

Na tak malou zemi jako je ta naše, je nevídané množství registrovaných vinařských obcí, vinic a vinařů. Pojďme se společně do této oblasti vydat a rozšířit si obzory nad produktem, který umí léčit fyzické tělo, povznášet ducha a zejména spojovat stejně smýšlející lidi.
Po stopách současného českého umění
Anotace:

Prezentační kniha Po stopách současného českého umění mapuje výtvarné umění po jednotlivých krajích včetně Prahy - celkem 14 krajů. Každý kraj se zde prezentuje jako specifická umělecká oblast s řadou galerií a muzeí včetně několika desítek prezentací současných výtvarníků.

Je zpracována výpravnou grafikou s jednoduchou obálkou v mramorovaném designu, aby byl umocněný obsah uměleckého charakteru.

Specifikace knihy: Rozměr: A4, počet stran 144, papír: lesklá křída 135 g, barva 4/4 – celobarevná, vazba V8 – pevná šitá. Česko anglická verze.

Cena 350 Kč + poštovné a balné 80 Kč. Knihu si můžete objednat na dobírku. Kniha byla zpracována a vydána bez jakýchkoliv dotací.